Landen
Reële waarde inclusief projectontwikkelingen · 30 juni 2026
Wereldhave Belgium is een Belgische openbare GVV met een portefeuille die hoofdzakelijk bestaat uit winkelcentra en retailparken in België en Luxemburg, aangevuld met kantoren en ontwikkelingsgronden. Het aandeel is afzonderlijk genoteerd op Euronext Brussel. De Nederlandse Wereldhave-groep houdt een meerderheidsbelang; dit profiel betreft uitsluitend Wereldhave Belgium.
Winst: TTM t/m 30/09/2026 · Dividend: Boekjaar 2025 · betaald
Bron: Wereldhave Belgium · Q3 2026, halfjaarverslag 2026 en jaarverslag 2025
Betaald op 24 april 2026. De halfjaarprognose voor 2026 betreft het kernresultaat, niet een nieuw concreet dividendbedrag. Dividendbron ↗
De waardering gebruikt gerealiseerde winst TTM per 30 september 2026: €5,25 + €3,82 − de IAS 33-herrekende vergelijking van €3,94 = €5,13. De verschillende gewogen aandelennoemers maken dit een benadering. EPRA NTA blijft €72,47 per 31 december 2025; IFRS NAV is €73,79 per 30 september 2026. De prognose voor het kernresultaat 2026 blijft €5,20–€5,30 per aandeel. Het dividend van €4,15 over 2025 is betaald; een nieuw dividendbedrag voor 2026 is nog niet aangekondigd.
Beurswaarde op basis van 11,434138 miljoen aandelen. Tussentijdse winst wordt niet geannualiseerd.
Weekslotkoersen · bijgewerkt t/m 09/10/2026
positief = premie · negatief = korting
Retrospectieve reeks op werkelijke balansdatum, geen point-in-time backtest. Legacy EPRA NAV en daarna EPRA NTA uitsluitend uit expliciete publicaties. IFRS NAV blijft afzonderlijk en vult geen EPRA-balanstussenpunten in. Publicatiedata worden apart bewaard. De NTA over 2018 en 2019 is retrospectief gepubliceerd in het jaarverslag 2020 op 11 maart 2021. De recentere IFRS-kwartaalcijfers vervangen de laatst gepubliceerde NTA niet. Selectieregel voor deze grafiek: vanaf de eerste bevestigde NTA wordt uitsluitend NTA gebruikt; tussen rapportages loopt de laatste geldige waarde door.
IFRS NAV: laatst beschikbare balanswaarde, doorgetrokken tot de volgende waarneming, op dezelfde aandelenbasis als de koers. Beide NAV-reeksen worden retroactief vanaf de balansdatum getoond, niet vanaf de publicatiedatum. Ontbrekende waarden worden niet geschat.
Premie / korting = (weekslotkoers / EPRA-waarde − 1) × 100. 562 voltooide beursweken. Oorspronkelijke slotkoersen zonder dividend- of rechtenrendementscorrectie; factor 1. Het weekslot van 14 november 2025 is gecorrigeerd naar €53,00 met Trading212 als tweede bron; de verworpen Yahoo-waarde blijft in de database bewaard. Tien van elf jaarankers sluiten aan. Voor 2015 ontbreekt de laatste beursdag in Yahoo; de jaarhistoriek gebruikt de officiële €110,00. Deze ankers bevestigen niet elk afzonderlijk weekslot. Historische momentopname, geen automatische verversing.
Koers / EPRA-winst: weekslotkoers gedeeld door gerapporteerde EPRA-winst per aandeel over de laatste vier kwartalen (vorig boekjaar + huidig YTD − vorig YTD). De winst wordt retrospectief toegepast vanaf het boekhoudkundige periode-einde, ook wanneer de publicatie later plaatsvond. Dit is geen point-in-time backtest. Bij wijzigingen van de aandelenbasis is dit een benadering. Tussentijdse kernresultaten worden alleen gebruikt wanneer de gerapporteerde aansluiting dezelfde uitsluitingen als de EPRA-definitie bevestigt. Herrekende vergelijkingscijfers en aandelenwijzigingen staan in de database.
Brutodividendrendement: aangekondigd jaarlijks dividend gedeeld door de weekslotkoers; anders het laatst bekende dividend. Dividendbedragen gelden vanaf hun aankondiging/beschikbaarheid. De dividendhistoriek is voorbereid op kwartaalpublicaties; tussentijdse aankondigingen en de vroege betaalstatus zijn nog niet volledig gecontroleerd.
Weekslotkoersen t/m 9/10/2026. Database en bedrijfsbronnen ↗
Boekjaren 2021–2025 · jaarultimo voor balanscijfers
| Kerncijfer | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Jaarslotkoers (€) | 49,30 | 49,00 | 48,30 | 46,00 | 53,00 |
| NTA-korting jaarultimo (%) | 36,2 | 36,5 | 37,2 | 43,4 | 26,9 |
| Netto huurresultaat (€ mln) | 52,6 | 58,9 | 62,6 | 64,8 | 75,5 |
| EPRA-winst / aandeel (€) | 4,56 | 4,87 | 4,71 | 4,88 | 5,25 |
| EPRA NTA / aandeel (€) | 77,29 | 77,18 | 76,88 | 81,21 | 72,47 |
| IFRS NAV / aandeel (€) | 77,19 | 78,99 | 78,07 | 82,02 | 73,00 |
| Brutodividend / aandeel (€) | 4,10 | 4,20 | 4,10 | 4,30 | 4,15 |
| ROE (%) | 3,6 | 5,2 | 5,1 | 11,0 | -5,5 |
| EPRA LTV (%) | — | 27,4 | 27,8 | 27,0 | 31,9 |
| Bezettingsgraad (%) | 93,9 | 95,2 | 96,1 | 97,0 | 97,3 |
| Bron | Jaarverslag 2021 ↗ | Jaarverslag 2022 ↗ | Jaarverslag 2023 ↗ | Jaarverslag 2024 ↗ | Jaarverslag 2025 ↗ |
ROE: groei van de intrinsieke waarde per aandeel plus het tijdens het boekjaar uitgekeerde brutodividend en eventuele kapitaaluitkeringen, gedeeld door de beginwaarde (total accounting return). Grondslag: EPRA NTA, of de beschikbare vergelijkbare NAV. Dit is geen nettowinst gedeeld door gemiddeld eigen vermogen.
Jaarslotkoers: de gerapporteerde slotkoers van de laatste beursdag van het boekjaar, zonder dividendcorrectie of correctie voor latere kapitaalverrichtingen. NTA-korting = (1 − jaarslotkoers / EPRA NTA van hetzelfde jaar) × 100. Positief = korting; negatief = premie. Dit vergelijkt de jaarultimo-waarden, ook als de NTA pas later gepubliceerd werd.
EPRA LTV: gerapporteerde waarden op het einde van het boekjaar. — = geen gerapporteerde EPRA LTV teruggevonden. Bronnen: 2022 ↗ · 2023 ↗ · 2024 ↗ · 2025 ↗.
Geconsolideerde, oorspronkelijk gepubliceerde jaarcijfers. EPRA EPS 2024 is €4,88 op 8.886.001 gewogen aandelen; het jaarverslag 2025 herrekent die vergelijking volgens IAS 33 naar €4,69 op 9.260.532 aandelen. EPS 2025 van €5,25 gebruikt 9.698.035 gewogen aandelen, tegenover 11.434.138 aan het jaareinde. De oorspronkelijke NTA 2021 van €77,29 blijft behouden; een later verslag vermeldt €77,12 als vergelijking. Historische bezettingsdefinities en bronverschillen staan in de database.
Belgische groep inclusief Luxemburg · 30 juni 2026
Reële waarde inclusief projectontwikkelingen · 30 juni 2026
Reële waarde inclusief projectontwikkelingen · 30 juni 2026
Huurinkomsten winkelcentra · gepubliceerde afronding · 30 juni 2026
Landen en vastgoedtypes op reële waarde €1.242,514 miljoen per 30 juni 2026. Huurderssectoren alleen winkelcentra, op huurinkomsten; stadverdeling op reële waarde. De LifeCentral-strategie combineert winkels met dagelijkse diensten, horeca en ontspanning in dominante middelgrote winkelcentra. In 2025 werden Knauf Shopping Pommerloch in Luxemburg en Shopping Ville2 in Charleroi toegevoegd. Knauf Schmiede wordt alleen beheerd en behoort niet tot de vastgoedportefeuille van Wereldhave Belgium. De portefeuille is geconcentreerd in een beperkt aantal grote winkelcentra en is gevoelig voor consumentenvraag, huurdersrisico, rente en vastgoedwaarderingen. In september 2026 werd een voorwaardelijk akkoord gesloten over de verkoop van De Mael voor €49,2 miljoen. De overdracht wordt pas in het tweede kwartaal van 2027 verwacht; het actief blijft in de gerapporteerde portefeuille per 30 juni 2026. De gepubliceerde huurderspercentages tellen door afronding op tot 101%; ze zijn niet herschaald. Een afgeronde 0% betekent niet noodzakelijk dat er geen blootstelling is.
Bekende datums in de komende 12 maanden
Laatst nagekeken op . Datums kunnen wijzigen.
Wereldhave Belgium
Wereldhave Belgium bereikte een voorwaardelijk akkoord over de verkoop van retailpark De Mael in Brugge aan private investeerders. De prijs van €49,2 miljoen ligt boven de laatste boekwaarde en komt overeen met een netto-aanvangsrendement van 5,6%. De overdracht is voorzien in het tweede kwartaal van 2027. De onderneming richt zich sterker op middelgrote dominante shoppingcentra; haar vooruitzichten voor 2026 blijven ongewijzigd.
Het netto huurresultaat steeg in de eerste helft van 2026 tot €43,6 miljoen. De vastgoedportefeuille werd 1,7% hoger gewaardeerd dan eind 2025, terwijl de intrinsieke waarde per aandeel €71,86 bedroeg. De EPRA-bezettingsgraad kwam uit op 96,7% en de EPRA-schuldgraad op 34,0%. Wereldhave Belgium bevestigde een verwacht netto resultaat uit kernactiviteiten van €5,20 tot €5,30 per aandeel voor heel 2026.
De uitbreiding van de portefeuille ondersteunde een stijging van het netto huurresultaat tot €21,9 miljoen in het eerste kwartaal van 2026. De intrinsieke waarde nam toe tot €74,23 per aandeel. De EPRA-bezettingsgraad bedroeg 96,8% en de EPRA-schuldgraad 31,1%. Wereldhave Belgium behield haar jaarprognose van €5,20 tot €5,30 netto resultaat uit kernactiviteiten per aandeel.
Wereldhave Belgium sloot een overeenkomst voor de overname van de vennootschap achter de supermarktunit van Ville2 in Charleroi. De unit telt 2.712 m² en vervolledigt de eigendom van het winkelcentrum. De financiering gebeurt samen met Wereldhave N.V.; de verkoper ontvangt daarbij aandelen van de Nederlandse moeder. Volledige controle over de supermarktanker moet de verdere optimalisering van de huurdersmix ondersteunen.
Wereldhave Belgium nodigde aandeelhouders uit voor de gewone algemene vergadering van 8 april 2026 in Vilvoorde. De oproeping bevat de agenda en praktische voorwaarden voor registratie, deelname en het stellen van vragen. Aandeelhouders krijgen ook informatie over stemmen op afstand, stemmen bij volmacht en het voorstellen van bijkomende agendapunten. Het bericht kondigt de vergadering aan en bevat nog geen stemuitslagen.